Mój sposób na rozwój osobisty

Rozwój osobisty to bardzo ważna sprawa.

Każdy z nas stara się rozwijać. Rozwój jest ważny, a nie tylko pieniądze i beztroskie spędzanie wolnego czasu. Rozwijam się konsekwentnie, a mój sposób na rozwój osobisty to:

  • Czytanie wartościowych książek.
  • Oglądanie dobrych filmów.
  • Nauka języków obcych – dobra znajomość języka może być przepustką do kariery zawodowej oraz sposobem na miłe podróżowanie. Łatwo jest nawiązywać kontakty z ludźmi oraz poznawać obce kraje władając językami obcymi. To jest najważniejsza sprawa dla każdego.
  • Spotkania z miłymi, inspirującymi osobami.

Nie należy marnować czasu, lecz spędzać go pozytywnie, znaleźć czas na rozwój duchowy oraz fizyczny. Dzięki temu można zadbać o równowagę. Jaki rodzaj wysiłku wybrać? Na przykład jednego dnia spokojną jogę, a drugiego zumbę. Przyda się też miłe spędzanie czasu na długich spacerach. Nordic walking to podstawa – długie spacery dają relaks i pozwalają miło spędzać wolny czas. Jedni lubią biegać, inni chętnie jeżdżą na rowerze. Każda osoba może znaleźć świetny relaks.

Wypoczęty człowiek ma siły do wytężonej pracy umysłowej – bez dwóch zdań jest to najlepsze rozwiązanie dla każdej osoby . Rozwojem jest też pomaganie innym – dobrze jest znaleźć czas na pracę w schronisku dla zwierząt, na pomaganie osobom starszym. Zawsze można jakoś pomóc, to sprawa jak najbardziej oczywista. Jedni w trudnych czasach zamykają się w domach, ale inni pomagają.

I to buduje każdego człowieka. Warto jest zadbać o to, by każdy człowiek mógł otrzymać niezbędną pomoc. Szczególnie należy dbać o starszych oraz o dzieci – obie grupy są bezbronne, bezsilne i potrzebują pomocy. Na pewno niejedna osoba doceni taką pomoc i będzie chętnie chciała z niej skorzystać. Polacy są altruistami – gdy mogą udzielić pomocy, to jej udzielą. Widać to w sytuacjach zbierania pieniędzy dla osób chorych, bezsilnych i słabych. Jednak na co dzień trudno taką pomoc znaleźć, nie każda osoba pragnie pomagać, nie każda pomagać umie.

Podsumowując, rozwój osobisty to swoista równowaga między potencjałami fizycznym, umysłowym oraz chęcią działania na rzecz innych osób. Jest to wyjątkowa pomoc, świetne wsparcie. Warto wykrzesać z siebie taką chęć i wybrać komu oraz w jaki sposób pomożemy. Nie zawsze musi to być pomoc materialna. Czasami wystarczy wsparcie duchowe, rozmowa, zrobienie zakupów czy załatwienie wizyty u lekarza lub pomocy psychologa. Nieraz najpiękniejszym darem jest podarowanie własnego czasu. Warto o tym pomyśleć i spędzić godzinę lub dwie ze starszą, samotną osobą.

Autor

  • Kierownik zakładów doradztwa i perspektyw biznesowych. W swojej pracy koncentruje się na przekazywaniu wiedzy i wiadomości swoim kursantom. Po pracy zajmuje się pisaniem książki.

One thought on “Mój sposób na rozwój osobisty

  1. Każde uczynione dobro wraca do ciebie. Warto o tym pamiętać. Tym bardziej, że dziś ty pomagasz komuś, a jutro ktoś pomaga tobie.

Comments are closed.