Inwestowanie w nieruchomości nadal się opłaca?

Dość wielu z nas wie o tym, że inwestowanie w nieruchomości, to zakupienie z lekka zaniedbanego domu lub mieszkania, wykonanie remontu, który podniesie walory użytkowe danej nieruchomości i sprzedanie takowej z zyskiem, po to by zarobić i mieć pieniądze na kolejną inwestycję.

Kluczowe znaczenie ma też i to, że taki dom lub mieszkanie można wynająć, a potem zakupić kolejne i kolejne po remoncie wynająć. Tego typu podejście do tych spraw jest rzecz jasna typowym i w czasach stabilnych ekonomicznie to także niemal gwarancja zysku, czyli wtedy gdy ten wzrost gospodarczy wynosi jakieś trzy i pół procenta.

W kryzysie ekonomicznym zaliczanym do tych typowych jest rzecz jasna trudniej, ale to nadal wykonalne i co równie istotne osoba obracająca nieruchomościami musi mieć w sobie doskonale wyrobione to poczucie smaku, bo dobry dom, czy też mieszkanie to nie tylko lokalizacja, ale też wnętrze kuszące wieloma detalami.

Wnętrza.

Jednym z ważniejszych etapów jeśli chodzi o inwestowanie w nieruchomość taką jak mieszkanie do wynajęcia jest remont, czyli jeśli wnętrze nie było tym odnawianym przez blisko dwie dekady lub nawet dłużej, to warto odmienić wygląd kuchni, łazienki i pokoju lub dwóch, bo potem trzeba opublikować ogłoszenie związane z mieszkaniem do wynajęcia, a takowe musi mieć jakieś ważne zalety, czyli takie jak ta nowocześnie wyglądająca kabina z hydromasażem.

Mowa tu o kabinie prysznicowej w łazience, która skusi wielu potencjalnych najemców. choć poza tym plusem liczy się także lokalizacja dość blisko centrum sporego miasta.

Spore miasta.

Inwestowanie w nieruchomości w sporych miastach zazwyczaj się opłaca, bo to właśnie tam nie brakuje ludzi, którzy chcą wynajmować domy lub mieszkania lub nabywać takowe w stanie do zamieszkania, czyli umeblowane i odmalowane jakieś kilka miesięcy temu.

W takim podejściu do sprawy nie ma kompletnie nic zaskakującego i co równie istotne wielu potencjalnych nabywców nieruchomości nie chce się zajmować remontami lub umeblowaniem bo traci się na to nawet kilka tygodni, a poza kwestiami związanymi z czasem, to też wydatek, który zapewne nie zwróci się z dnia na dzień.

Autor

  • Kierownik zakładów doradztwa i perspektyw biznesowych. W swojej pracy koncentruje się na przekazywaniu wiedzy i wiadomości swoim kursantom. Po pracy zajmuje się pisaniem książki.

2 thoughts on “Inwestowanie w nieruchomości nadal się opłaca?

  1. Co prawda zakup nieruchomości pod wynajem jest bardzo opłacalny w dużych miastach, jednak istnieje spora konkurencja, która również tylko czeka na okazje. Trzeba być uważnym, bo można stracić bardzo dobre mieszkania.

Dodaj komentarz