Biurko stojące czy to dobry wybór?

Biurko stojące na co zwrócić uwagę?

Dla wielu z nas wielogodzinne sesje przed biurkiem są stała częścią dnia. Spędzamy coraz więcej czasu siedząc przed biurkiem podczas pracy czy nawet grania. Warto zatem zadbać o to, aby biurko spełniało nasze oczekiwania i była jak najlepiej dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Będzie to owocowało zdrowym kręgosłupem, lepszą wydajnością pracy, lepszym samopoczuciem.

Bardzo dobrym wyborem będzie zakup biurka stojącego (idealnym rozwiązanie będzie możliwość regulacji wysokości).

Pozwoli na zmianę pozycji z siedzącej na stojącą, gdy tylko poczujemy taka potrzebę. Wpłynie to na nasze tempo pracy i jej wydajność. Przy zakupie powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów tego mebla. Żeby spełniał on swoje funkcje powinien mieć:

  • Stabilną konstrukcję (zapewnia bezpieczeństwo sprzętów i gadżetów na nim ustawionym przed przewróceniem)
  • wytrzymały blat (mamy pewność, ze biurko wytrzyma ciężar sprzętu na nim ustawiony)
  • odpowiednią wielkość blatu roboczego (zapewni komfort użytkowania ze sprzętów bez aranżowania dodatkowego miejsca na niezbędne sprzęty czy akcesoria potrzebne nam do pracy czy relaksu przy biurku)
  • możliwość regulacji wysokości mebla (mamy do wyboru regulację ręczna lub elektryczną. Wysokość mebla możemy dostosować do swojego wzrostu i osobistych preferencji)
  • zarządzanie akcesoriami ( wloty na kable, uchwyt na monitor, wbudowana lampka, wszystko to, co jest nam niezbędne jest w jednym miejscu i wygląda estetycznie)

Biurko stojące dla naszego zdrowia.

Niewątpliwa zaletą biurek stojących jest ich opcja regulacji. Można oczywiście zakupić biurka bez tej opcji. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Warto jednak mieć tę dodatkową możliwość zwłaszcza, gdy spędzamy wiele godzin przed biurkiem. Warto dodać, że wielu producentów ma w swojej ofercie biurka z regulacją wysokości nie tylko w pionie, ale również nachylenie blatu, co jest dodatkowym atutem tego mebla. Wszystko zależy od ceny, jaką jesteśmy zapłacić za biurko. Możliwość zmiany pozycji ma ogromny wpływ na zachowanie prawidłowej postawy ciała, naszą sprawność fizyczna i komfort psychiczny.

 

Autor

  • Kierownik zakładów doradztwa i perspektyw biznesowych. W swojej pracy koncentruje się na przekazywaniu wiedzy i wiadomości swoim kursantom. Po pracy zajmuje się pisaniem książki.

2 thoughts on “Biurko stojące czy to dobry wybór?

  1. Wyobraźcie sobie, że kupiłam biurko stojące przez internet, a ono nie ma możliwości regulacji. Chyba je zwrócę, bo jestem dosyć niska, a taki rozmiar biurka bez możliwości zmiany po prostu mi nie odpowiada.

  2. Dla każdego, kto chce mieć zdrowy kręgosłup i komfortową pracę najlepsze będzie biurko z regulacją wysokości. Każdy człowiek ma inny wzrost, więc również biurko powinno być indywidualnie dopasowane.

Dodaj komentarz