FUVIGLM09

Upadek wartości! Moralna degradacja!

PDFDrukujEmail

Pozwolę sobie dzisiaj na refleksję - "Kampania, nad która przypięłam różową wstążkę" - to moje wielkie doświadczenie, które wzbogaciło mnie wewnętrznie!

Zanim ukaże się drukiem mała książeczka pt. "Jeszcze mam plany" Kamila Bogacka i Konrad Sikora - rozmawiają - z autentycznym zapisem odczuć - wyjaśnieniem słowa "walka" - szczególnie dla tych - ..... którzy ją po "efektach" uzurpują sobie oceniać - zostawię Państwu dzisiaj kilka - moich myśli.

Chociaż w tym względzie królują różne opinie - jednakże - MORALNOŚĆ nie jest światopoglądem! Dobrze jest mieć stałe! zasady moralne. One kształtują się w regule: wszyscy jesteśmy kimś skądś - to czas, kiedy; - dom, rodzice - przekazują nam proste zasady, drogowskazy, które nie powinny ulegać przebarwieniu w dorosłym życiu.

 

W kontekście tej walki o zakup mammografu dla krośnieńskiego szpitala - z wielkim rozczarowaniem - bez cienia wątpliwości! jakie mi kiedyś towarzyszyły; "głosowałam na Pana Panie Marszałku Województwa Podkarpackiego - nie chciałabym tego żałować" - mówiłam na jednej z konferencji programowych kampanii.


Dzisiaj z wielkim rozgoryczeniem - deklaruję - żałuję! Czymś innym jest nieprzemyślane przeoczenie, czymś innym świadome działanie! Powtórzę! Gra idzie o ludzkie życie i zdrowie - a więc gra o wszystko! I dla wszystkich! Nieważne kto - kim jest! Bo wszystko inne, dawno zostało już podzielone .....

PS. 1. mammografu Krosno nie ma już ponad 3 lata
PS. 2. tylko II poziom w sieci szpitali Krosno
PS. 3. Rozdział milionów dla szpitali woj. Podkarpackiego - nie ma na liście Krosna
PS. 4. S-19 nie ma bezpośredniego połączenia z Krosnem!

Ale po co nam wyższa sfera duchowa? Po co nam filozofia? i inne zakłócenia prawidłowego odbioru spektakularnych personalnych sukcesów? Nie pominę w tej refleksji parlamentarzystów z Krosna - na czym chcą budować swój wyborczy kapitał? - to pytanie, pozostawiam pod rozwagę - nie oczekuję odpowiedzi.